EMEL ÖNCEVARLIK-Rennova Teknik Danışmanlık Hizmetleri

TSE 9001 2008 KYS sistem Uzmanı, TSE 14001 2004 Çevre Yönetim Sistemi Uzmanı,TUV Rheinland KYS Denetçi, BSI (İngiliz Standardları Enstitüsü) KYS denetçi ,C-B sınıfı İş Güvenliği Uzmanı – BSI (İngiliz Standardları Enstitüsü) İş Sağlığı ve İş Güvenliği Uzmanıdır. Kalder , Tüv Rheinland ve Elginkan Vakfı eğitmen havuzundadır.Anadolu Üniversitesi Kimya Mühendisliği mezunudur. Yüksek Lisansını İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesinde Mühendislik Yönetimi üzerine yapmıştır.Gediz Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi’nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği,Makine Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Mimarlık bölümlerine Kalite Yönetim Sistemleri dersi (ISO 9001 2008, ISO 14001 2004, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, Toplam Kalite Yönetimi) vermektedir.Komposit polyester levha üretimi sektöründe faaliyet gösteren Yücel Grup-Fibrosan A.Ş.’de ArGe ve Kalite Güvence Şefi, gıda sektöründe faaliyet gösteren ve %100ihracat yapan bir şirket olan KUTAŞ A.Ş’de Kalite Yönetim temsilcisi olarak görev yapmıştır. ISO 9001 2000 KYS sistem kuruluşu, HACCP ve GMP Gıda Güvenliği sistem revizyonu çalışmalarında bulunmuştur.Gıda sektöründe Lezita markasını da bünyesinde barındıran Abalıoğlu Yem-Soya ve Tekstil San. A.Ş.’de Kalite Güvence Müdürü olarak şirketler grubuna ait tüm işletmelerden ve laboratuarların yönetimi, kalite kontrol, kalite güvence ve Kalite Yönetim faaliyetlerinin yürütülmesi ve yönetiminden sorumlu olmuştur.Toplam Kalite Yönetimi hedeflenmiş şekilde olan süreç İyileştirme ve süreç revizyon çalışmalarında bulunmuştır.ISO 9001 2000 KYS sistem kuruluşu ve ISO 22000 2005 Gıda Güvenliği sistemi çalışmalarında bulunmuştur.

DNV -Det Norske Veritas Sertifika ve Denetleme Şirketi’nde Gıda Güvenliği denetçisi olarak TESCO adına BRC temelli Gıda güvenliği denetimleri yapmış ve ayrıca yine DNV adına ISO 9001 2000 KYS denetimlerine katılmıştır.Yatpa Dayanıklı Tüketim Malları Sanayi ve Ticaret A.Ş. ‘de Kalite Yönetim Müdürü olarak Kalite Kontrol faaliyetlerinin yürütülmesi ve yönetilmesi, Süreç Yönetimi ve Süreç iyileştirme çalışmaları, ISO 9001 2008 ve ISO 14001 2004 Kalite Yönetim sistemleri kuruluşu, yönetimi ve QDMS doküman yönetim sistemi kuruluşu ve yönetimi ve Deloitte şirketi tarafından denetlenmiş olan Turquality gerekliliklerine uygun sistem revizyon çalışmalarını gerçekleştirmiştir.Şu anda sahibi olduğu Rennova Teknik ve Danışmanlık Şirketi bünyesinde denetim ,eğitim, iş sağlığı ve iş güvenliği hizmetleri ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Gerçekleştirdiği projeler:

Turquality gerekliliklerine göre Sistem kuruluşu- Proje Teknik Sorumlusu olarak görevalındı.(Sistem başlıkları: Marka Yönetimi, Tedarik Zinciri Yönetimi, Pazarlama, Müşteri ve Ticaret Yönetimi, Ürün Tasarım/Araştırma ve Geliştirme, Finansal Performans, İnsan Kaynakları Yönetimi, Kurumsal Yönetim, Bilgi Sistemleri Yönetimi. Sistem kuruluşundan sonra Deloitte şirketi tarafından sistem denetlenmiştir-YATPA Dayanıklı Tüketim malları Sanayi A.Ş.) ISO 14001 2004 sistem kuruluşu -Proje Lideri olarak ( YATPA Dayanıklı Tüketim malları Sanayi A.Ş.) ISO 9001 2008 Sistem Revizyonu-Proje Lideri Olarak (YATPA Dayanıklı Tüketim malları Sanayi A.Ş.)

QDMS Doküman Yönetim Sistemi kuruluşu –Proje Lideri olarak (YATPA Dayanıklı Tüketim malları Sanayi A.Ş. ISO 9001 2000 Kalite Yönetim sistemi kuruluşu –Proje Lideri olarak ( Abalıoğlu Yem Soya ve Tekstil Sanayi A.Ş.,Kutaş Tarım Ürünleri Güzelbahçe Fabrika ,Kütaş Tarım Ürünleri Zeytinlik Fabrika 2001–2003)

GMP ve HACCP sistem kuruluşu- Abalıoğlu Yem Soya ve Tekstil Sanayi Gıda Grubu GMP ve HACCP sistem revizyonu- Kutaş Tarım Ürünleri Güzelbahçe Fabrika ,Kütaş Tarım Ürünleri Zeytinlik Fabrika Mikrobiyoloji laboratuarı kuruluşu (Abalıoğlu Yem Soya ve Tekstil Sanayi A.Ş.) Laboratuar kuruluşu (Fibrosan A.Ş.)Kalite Kontrol ve Kalite Güvence sistem revizyonları ( Yatpa A.Ş. Kütaş A.Ş., Abalıoğlu A.Ş. Fibrosan A.Ş.) ISO 9002 1994 Sistem kuruluşu- Ekip üyesi olarak( Fibrosan A.Ş. 1998–1999 ) Süreç tasarım ve Revizyonu çalışmaları- Proje Sorumlusu olarak ( YATPA Dayanıklı Tüketim malları Sanayi A.Ş. ve Abalıoğlu Yem Soya ve Tekstil Sanayi Gıda ve Yem Grubu) Ürün Tasarım ve Geliştirme çalışmaları CTP Cam takviyeli polyester ürün reçetelerinin hazırlanması ve revizyonu (Fibrosan A.Ş.)